Hala Rysianka to piękne miejsce na wędrówkę. Zdjęcie poglądowe.

Hala Rysianka – najpiękniejszy widok na Beskid Żywiecki

0 Shares
0
0
0

Hala Rysianka to jedno z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Żywieckim, które zachwyca swoimi krajobrazami i turystycznymi atrakcjami. To idealne miejsce dla miłośników górskich wędrówek, którzy szukają niesamowitych widoków i chcą oderwać się od zgiełku miasta.

Gdzie znajduje się Hala Rysianka?

Hala Rysianka to wielka polana w Beskidzie Żywieckim stanowiąca ciekawy cel wycieczki zwłaszcza dla amatorów górskich krajobrazów. Znajduje się na wschodnich i południowo-wschodnich stokach beskidzkiego masywu Rysianki. Stąd rozpościera się rozległy, panoramiczny widok na sąsiednie beskidzkie szczyty m.in. Pilsko i Tatry. Na halę prowadzi kilka szlaków turystycznych, najpopularniejszy z Złatnej Huty z możliwością noclegu w znajdującym się tam schronisku w przypadku planowania dłuższego pobytu w tym górskim rejonie.

Dlaczego Hala Rysianka jest uważana za najpiękniejszy widok na Beskid Żywiecki?

Hala Rysianka znana jest jako najbardziej urokliwa panorama na Beskid Żywiecki ze względu na swoje położenie, z którego rozpościera się przepiękny widok. Ta słoneczna polana położona jest na wschodnich i południowo-wschodnich zboczach Rysianki, stąd można podziwiać malownicze góry w tym Pilsko czy Tatry. Bez wątpienia, Hala Rysianka zasłużenie nosi miano najpiękniej położonej hali w Beskidach. 

Znajduje się ona w Beskidzie Żywieckim, dzięki czemu rozpościera się stamtąd perspektywa na Pilsko, Babia Górę, Tatry, Baranią Górę, Wielką Raczę, a nawet na Gorce. Do Hali  Rysianki prowadzą liczne trasy piesze oraz w jej okolicy znajdują się różne obiekty jak schroniska czy znakowane szlaki, z których można korzystać.

Jak dostać się na Halę Rysianka?

Istnieje kilka sposobów, by dotrzeć na Halę Rysiankę. Można tam dojechać samochodem, zostawiając go w gminach, z których biegną szlaki turystyczne na polanę, na przykład w Żabnicy lub Złatnej Hucie.

Z kolei komunikacją publiczną , dojedzie się do najbliższych stacji kolejowych w Suchej Beskidzkiej lub Zwardoniu, skąd są dostępne autobusy lub taksówki.

Sporo osób wybiera dotarcie pieszo, korzystając z licznych szlaków prowadzących na Halę Rysiankę. Najpopularniejszym szlakiem jest ten prowadzący z Żabnicy przez schronisko na polanę oraz z Złatnej Huty przez Rysiankę.

Prężna grupa miłośników górskich wycieczek rowerowych dociera na Rysiankę jednośladami, korzystając z licznych, oznakowanych tras rowerowych.

Dla tych, którzy preferują jazdę konną, są dostępne wypożyczalnie koni, umożliwiające dotarcie kopytami na najpiękniejszą dolinę w Beskidach.

 

0 Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *