O nas
Fundacja HFG rozpoczęła działalność 4. kwietnia 2005 roku. Celem działania Fundacji jest inicjowanie i wspieranie działań na rzecz ekologii, poprawy środowiska naturalnego człowieka, kultury i sztuki w jego otoczeniu oraz szeroko pojętego dostępu do wiedzy i edukacji. Propagujemy tworzenie inicjatyw partnerskich na rzecz rozwoju lokalnego, budowanie współpracy pomiędzy firmami, samorządami, organizacjami pozarządowymi, instytucjami rządowymi, ponadnarodowymi w celu tworzenia warunków poszanowania środowiska naturalnego i kulturowego.
Fundacja HFG współpracowała z MOPS i PUP w Bielsku-Białej w ramach projektu dla osób bezrobotnych Mała Przedsiębiorczość finansowane ze środków UE-EFS w ramach realizacji projektu Pora na sukces - działanie 1.3 SPO RZL 2006-2007 finansowane ze środków Funduszu Pracy oraz „Przeciw bezradności” współfinansowanego ze środków UE w ramach programu PHARE 2002 realizowanym pod nadzorem PARP.
Tworzy dokumentację dotyczącą zanieczyszczenia obszarów turystycznych i cieków wodnych. Projektujemy idee „Ekologicznej Wioski Integracyjnej”.
Wspomagamy Przedszkole Integracyjne nr 1 w Bielsku-Białej.
Przekazujemy książki dla bibliotek, żywność organizacjom zajmującym się niesieniem pomocy osobom potrzebującym: Dom Opieki Samarytanin w Bielsku-Białej, Domy Kultury w Hałcnowie, Subrejonowy Ośrodek Leczenia Psychiatrycznego w Olszówce.
Od 2007-2010 roku organizowaliśmy z ROK w Bielsku-Białej, CWE im. W. Kubisz, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Przebudzeni do życia” pozyskując fundusze z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.
Fundacja współpracowała z WSTI w Katowicach realizując zadania edukacyjne.
Zrealizowaliśmy projekt „Natura w praktyce - Edukacja Młodzieży w Terenie"(edukacja ekologiczna ponad 3000 os.) w ramach Funduszy Norweskich i EOG 2004-2009.
Fundacja współpracuje z organizacją działającą na rzecz marginalizowanych dzieci i młodzieży Fundacja Dziecięce Marzenia.
Aktualnie Fundacja realizuje projekt Kultura 4.2 informacja Kulturalna "Serwis etnograficzno kulturalny z obszaru Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Śląska Cieszyńskiego" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. Priorytet IV „Kultura”. Działanie 4.2 „Systemy informacji kulturalnej”.